وبلاگِ علمی محققِ جوان
تحقیق و پژوهش های علمی، دانشگاهی و آموزشی
آرشیو وبلاگ
نویسنده: زری دولت فر - چهارشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩٢

فهرست مطالب

 

تاریخچه مختصر در مورد گیاهان دارویی  

خانواده چتریان

گیاه شناسی

ترکیبات شیمیایی

موارد مصرف و خواص درمانی

روش کاشت

دامنه انتشار

عوامل محیطی

برداشت محصول

گونه های دیگر

منابع

 

در صورت تمایل روی ادامه مطلب کلیک کنید.


 


ادامه مطلب ...
نویسنده: زری دولت فر - پنجشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٢

زیتون از خانواده oleaceae است. کرانه های دریای مدیترانه موطن اصلی و خاستگاه کشت درخت زیتون می باشد، بطوریکه حدود 97 درصد درختان زیتون دنیا در این منطقه قرار دارند .

کشورهایی از قبیل اسپانیا ، آفریقا و ترکیه از کشورهای عمده تولید کننده زیتون هستند که سالیانه هزار تن زیتون تولید می نمایند . زیتون دارای مصارف گوناگونی است . میوه زیتون جهت مصارف کنسروی و روغن کشی مورد بهره برداری قرار می گیرد . روغن زیتون از بهترین و سالم ترین روغن های موجود در دنیا می باشد . کشورهایی از قبیل ایتالیا ، اسپانیا ، تونس ، کشورهای عمده تولید کننده روغن زیتون در جهان هستند .

درخت زیتون به علت سازگاری ، در هر نوع خاکی رشد نموده و تولید محصول فراوانی می کند ، به همین دلیل این درخت به محصول ثروتمند خاک های فقیر مشهور است . این درخت دارای عمر طولانی بوده و شرایط نامساعد اکولوژیکی را تحمل می نماید . درخت زیتون در سواحل مدیترانه ، کشورهای عربی و به طور کلی در مناطق نسبتاً خشک که سایر درختان بارده بخوبی رشد نمی کنند ، درختی بسیار مفید می باشد . زیتون در مذاهب مختلف از جمله ...

 در صورت تمایل روی ادامه مطلب کلیک کنید.

 

 


ادامه مطلب ...
من در رشته تولید و بهره وری گیاهان دارویی و معطر تحصیل کردم، همچنین فارغ التحصیل در رشته مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست هستم. سعی من برآنست اندکی از مباحثی که آموخته ام را به اجرا بگذارم. با احترام از مساعدت های خانواده و دوستانم صمیمانه سپاسگزارم و سر فرود می آورم ... در پناه خداوندگارم باشید.
نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :