وبلاگِ علمی محققِ جوان
تحقیق و پژوهش های علمی، دانشگاهی و آموزشی
آرشیو وبلاگ
نویسنده: زری دولت فر - پنجشنبه ٢٩ فروردین ۱۳٩٢

آتش­فشان volcanoes

آتش­فشان به دهانه یا شکافی گفته می­شود که در زمین پدید می­آید و از محل آن، ماگما (سنگ­های مذاب) به همراه گاز، خاکستر و قطعات سنگ جامد به بیرون فوران می­کند. فعالیت­های آتش­فشانی را بیشتر در محل حاشیه­ی ورقه­های سازنده­ی پوسته­ی زمین می­توان مشاهده کرد. حاصل این فعالیت­ها ایجاد کوه­هایی است که شکل مخروط آنها بستگی به نوع فوران و ساختمان زمین در آن محل دارد. در اثر گرم شدن آب­های زیرزمینی توسط ماگما، فعالیت­های هیدروترمال (گرمابی) رخ می­دهد.

 

در صورت تمایل روی ادامه مطلب کلید کنید.


ادامه مطلب ...
نویسنده: زری دولت فر - چهارشنبه ٢۸ فروردین ۱۳٩٢

حیوانات برای شکار یا مخفی­ماندن از دید دشمنان خود، از روش همرنگی با محیط، استفاده می­کنند که "فن استتار" هم نامیده می­شود. در دنیای حیات­وحش، شگفت­آورترین و ماهرانه­ترین شیوه­های استتار انجام می­گیرد که از آن میان می­توان به حشراتی که شبیه گیاهان هستند؛ مارمولک­هایی که به سرعت تغییر رنگ می­دهند؛ پستانداران راه­راه که با سایه روشن­های جنگل در هم می­آمیزند تا از دید پنهان بمانند و ... اشاره کرد. بعضی از حیوانات هم برای دفاع از خود، به مناطق شلوغ، نزدیک نمی­شوند.

در دنیای حیواناتی که از روش هم­رنگی با محیط استفاده می­کنند، آفتاب­پرست­ها را به خاطر سرعت عملشان در این کار، باید در زمره­ی استادان این فن به شمار آورد، در این تصویر یک آفتاب­پرست در حال تغییر دادن رنگ پوستش است تا با محیط پیرامون خود هم­رنگ شود.

 

 درصورت تمایل روی ادامه مطلب کلیک کنید.ادامه مطلب ...
نویسنده: زری دولت فر - شنبه ۱٧ فروردین ۱۳٩٢

فهرست مطالب

مقدمه

شناسنامه

معرفی و گیاهشناسی

پراکنش و نیازهای اکولوژیکی

کاشت، داشت و برداشت

فرآوری

بررسی ترکیبهای شیمیایی اسانس به لیمو

خواص درمانی و کاربرد

منابع

 

در صورت تمایل روی ادامه مطلب کلیک کنید.


ادامه مطلب ...
من در رشته تولید و بهره وری گیاهان دارویی و معطر تحصیل کردم، همچنین فارغ التحصیل در رشته مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست هستم. سعی من برآنست اندکی از مباحثی که آموخته ام را به اجرا بگذارم. با احترام از مساعدت های خانواده و دوستانم صمیمانه سپاسگزارم و سر فرود می آورم ... در پناه خداوندگارم باشید.
نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :