وبلاگِ علمی محققِ جوان
تحقیق و پژوهش های علمی، دانشگاهی و آموزشی
آرشیو وبلاگ
نویسنده: زری دولت فر - سه‌شنبه ٢۸ آذر ۱۳٩۱

مناطق چهارگانه محیط زیست  به ' پارک ملی ' ، ' اثر طبیعی ملی ' ، ' پناهگاه حیات وحش ' و ' منطقه حفاظت شده ' مناطق چهارگانه گفته می شود.

درصورت تمایل برای مشاهده فهرست مناطق چهارگانه رسمی کشور روی ادامه مطلب کلیک کنید.

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: زری دولت فر - سه‌شنبه ٢۸ آذر ۱۳٩۱

در ایران رشته ی محیط زیست در شاخه علوم منایع طبیعی قرار دارد؛ در ابتدا مباحث زیست محیطی در دل رشته های دیگر تدریس می شد. اما با گسترش روزافزون و چشمگیر این علم در جهان و بطبع کشور ما، این رشته با عنوان مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست هم اکنون در دانشگاه های کشور تدریس می شود.به وجود آمدن رشته ی تحصیلی با این عنوان نیز یکی از دستاورد های تفکر بشر است. زیرا برای رسیدن به این مقصود نیاز به نیروی متخصص در این عرصه است تا با جمع بندی علوم مختلف رشته های گوناگون و با ارائه راه حل های منطقی تر (و نه به شکل انحصاری و قابل قبول کارشناسان یک رشته) بتواند به این مهم دست یابد.
گرایش محیط‌زیست، یک رشته چند بخشی یا بین رشته‌ای است و آمیخته‌ای از علوم بیولوژی، اکولوژی، فیزیک، شیمی، ریاضی، آمار،‌ اکولوژی کاربردی و جغرافیا می‌باشد. این گرایش تلاش می‌کند تا بین محیط انسان یا محیط شهری و محیط فراشهری مثل مرتع، جنگل و ... پلی بزند تا بشر با استفاده از دانش روزافزون خود به نحوی عمل کند که با نیازها و امیدهایش هماهنگی بیشتری داشته باشد و در نهایت زندگی بهتری رابرای خود و آیندگان فراهم سازد.

 

درصورت تمایل روی ادامه مطلب کلیک کنید.


ادامه مطلب ...
نویسنده: زری دولت فر - سه‌شنبه ٢۸ آذر ۱۳٩۱

گیاهان دارویی به گستره وسیعی ازگیاهان اطلاق می شود (بوته، درختچه و درخت) که دردرمان بیماریها و یا درپیشگیری ازبروزآن مورد استفاده قرارمیگیرد.اکثراین گیاهان درسه گروه عطری، ادویه ای و طبی قرار میگیرند.

درصورت تمایل روی ادامه مطلب کلیک کنید.

 

 

 

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: زری دولت فر - سه‌شنبه ٢۸ آذر ۱۳٩۱

این دوره دانشگاهی با هدف تربیت نیروی انسانی کاردان در زمینه تکنولوژی تولید و بهره برداری گیاهان دارویی و معطر است که فارغ التحصیلان آن با فراگیری دانش فنی و مهارتهای عملی به کشت و پرورش، اهلی کردن و همچنین جمع آوری گیاهان دارویی و معطر از مراتع و جنگلها خواهند پرداخت.

 

در صورت تمایل روی ادامه مطلب کلیک کنید.


ادامه مطلب ...
من در رشته تولید و بهره وری گیاهان دارویی و معطر تحصیل کردم، همچنین فارغ التحصیل در رشته مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست هستم. سعی من برآنست اندکی از مباحثی که آموخته ام را به اجرا بگذارم. با احترام از مساعدت های خانواده و دوستانم صمیمانه سپاسگزارم و سر فرود می آورم ... در پناه خداوندگارم باشید.
نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :